Ruční holicí strojky

Ruční holicí strojky jsou ideální pro muže, kteří preferují klasickou holení. Nabízíme široký výběr strojků různých značek a designů, včetně strojků s jedním nebo více břity. Každý strojek je vyroben z kvalitních materiálů a nabízí pohodlné a přesné holení.

Výběr správného ručního holicího strojku

Při výběru ručního holicího strojku je důležité zvážit několik faktorů, jako je typ holení, délka ostří, ergonomie a cena. Pokud preferujete hladké a blízké holení, zvažte strojek s více ostřími. Pro citlivou pokožku je vhodné zvolit strojek s méně ostřími a měkčími žiletkami. Ergonomie je také důležitá, zvláště pokud holicí strojek používáte často. Zkontrolujte, zda je strojek pohodlný v ruce a zda je snadno ovladatelný. Nakonec, cena by neměla být jediným faktorem při výběru holicího strojku, ale je důležité zvážit, zda je cena v souladu s kvalitou a funkcemi strojku.

Jak správně používat ruční holicí strojek

Používání ručního holicího strojku vyžaduje trochu cviku a trpělivosti. Před použitím strojku si důkladně omyjte obličej a připravte pokožku pomocí horkého ručníku nebo sprchy. Naneste holicí krém nebo pěnu a rozetřete ji po pokožce. Držte holicí strojek pod úhlem 30 stupňů a jemnými tahy holicího strojku se postupně zbavujte vousů. Nejprve holicí strojek použijte v protisměru růstu vousů a poté opakujte postup v směru růstu. Po dokončení holení opláchněte obličej studenou vodou a naneste hydratační krém.

Jak udržovat ruční holicí strojek v dobrém stavu

Abyste zajistili dlouhou životnost vašeho ručního holicího strojku, je důležité ho udržovat v dobrém stavu. Po každém použití strojek opláchněte pod tekoucí vodou a osušte ho. Pravidelně měňte žiletky a čistěte ostří pomocí speciálního čističe. Pokud máte strojek s výměnnými žiletkami, měňte je podle potřeby. Pokud máte strojek s pevnými žiletkami, nechte je brousit profesionálem. Pokud chcete udržet holicí strojek v dobrém stavu, uchovávejte ho v suchu a chráníte ho před poškozením.